بوستان حاشیه‌ای بولوار کوثر
ساخت بوستان حاشیه‌ای بولوار کوثر با مساحت 4000 مترمربع، از آذر 94 شروع شد و در فروردین 95 به پایان رسید.
این بوستان دارای نیمکت نوری در سه نمونۀ متفاوت است؛ ضمن این‌که سنگ‌فرش کف‌نوری، طاق با حلقه‌های نوری، المان با آب‌نمای نوری، کلاه‌های آویز نوری، آلاچیق جهت اسکان، فضای سبز با کاشت نمونۀ گل‌های خاص و متفاوت، از ویژگی‌های بوستان حاشیه‌ای کوثر است.


بوستان رادیو
بوستان رادیو، یکی دیگر از بوستان‌های ده‌‌گانه‌ شهرداری در منطقه دو، در روزهای پایانی سال 95 افتتاح شد.این بوستان که ۱۷۵۰۰ مترمربع مساحت دارد، جهت قدردانی از دست‌اندرکاران رادیوی کرمان که پل ارتباطی شهرداری و شهروندان کرمانی هستند، به نام «رادیو» نام‌گذاری شد. بوستان رادیو با امکانات رفاهی چون سکوهای اقامتی، وسایل بازی، فضای سبز و مبلمان شهری، میزبان شهروندان و مسافران نوروزی است.


بوستان حرکت
بوستان حرکت از جمله بوستان‌های ده‌گانۀ منطقه دو بود که در ایام پایانی سال 95 همراه با برگزاری آیین جشن، به بهره‌برداری رسید.
بوستان حرکت از جمله بوستان‌های منحصربه‌فرد و دارای المان‌های خاص است.المان‌های این بوستان شامل اسب، بالون، طاق متحرک، چتر و ... است که با نورپردازی جذاب، زیبایی آن‌ها دو برابر شده است.این بوستان که در مجاور هتل پارس قرار دارد، به‌دلیل جذابیت‌های خاصش، به‌ویژه در ایام تعطیلات نوروز مورد استقبال بی‌نظیر شهروندان و مسافران قرار گرفت.


بوستان ملل
بوستان ملل دیگر بوستان از پروژه‌های ده‌گانۀ منطقه دو است که با توجه به قرار داشتن در مجاورت هتل پارس و مسیر گردشگران خارجی، به شکلی خاص طراحی و ساخته شده است.بوستان ملل که در آخرین شب‌های سال 95 افتتاح شد، دارای المان‌هایی جذاب و متفاوت ازجمله زن و مرد بارانی و آب‌نمای ماتریسی ساعت است که به شکلی هوشمندانه نورپردازی شده؛ ضمن این‌که وجود آلاچیق در این بوستان، بر استقبال مردم در استفاده از آن افزوده است.


بوستان کتاب
بوستان کتاب یکی از بوستان‌های ده‌گانۀ منطقه دو شهر کرمان است که در شب‌های پایانی سال 95 به بهره‌برداری رسید.
 این بوستان که در مجاورت دانشکدۀ فنی واقع شده، دارای المان‌های کتاب از نویسندگان کرمانی است؛ ضمن این‌که تمام المان‌ها از جنس سنگ است.هم‌چنین نورپردازی این بوستان که جنب دربِ ورودی دانشکدۀ فنی قرار دارد، حال‌و‌هوای خاصی به این محدوده بخشیده است.


بوستان فیروزه
بوستان محله‌ای فیروزه، یکی از بوستان‌های ده‌گانۀ منطقه دو شهرداری کرمان است که در شب‌های پایانی سال 95 به بهره برداری رسید.
این بوستان که در الغدیر یک، خیابان یاس واقع شده است؛ 3000 مترمربع فضا دارد و مجموعۀ وسایل بازی کودکان، مبلمان شهری، روشنایی لوکس، فضای سبز، وسایل تندرستی و میز تنیس از امکانات این بوستان است.


بوستان یاس سفید
بوستان یاس سفید با 1275 مترمربع وسعت، در طاهرآباد واقع شده است.این بوستان که از مبلمان شهری و فضای سبز برخوردار است، قبل از سال 96 افتتاح شد.

Go to top