آب‌نمای موزیکال بوستان مادر
آب‌نمای موزیکال بوستان مادر، با دارا بودن برنامه‌های متنوع موزیکال، در این بوستان در حال ساخت است و تاکنون 96 درصد پیش‌رفت فیزیکی داشته است.این آب‌نما که دارای گل‌کارهای جذاب است، زیباترین، جذاب‌ترین و بزرگ‌ترین آب‌نمای موزیکال جنوب‌شرق کشور خواهد بود که نحوۀ کارکرد آن منحصربه‌فرد است.زیرزمین آب‌نمای موزیکال بوستان مادر ، از تجهیزات آب‌نما شامل پمپ‌ها، مخزن آب و تابلو برق برخوردار است. مساحت کل محوطۀ آب‌نما 5000 مترمربع و مساحت آب‌نما 1000 مترمربع است. در این آب‌نما، هر نازل دارای یک پمپ است که نیاز به برنامه‌نویسی ویژه‌ای دارد و اکنون کارشناسان در حال برنامه‌نویسی برای آن هستند.

بوستان مالیات
نبود یک بوستان مناسب در محدودۀ بولوار پزشک که از آمار جمعیتی بالایی برخوردار است، از جمله معضلاتی بود که به همت شهردار کرمان و ساخت بوستانی به نام مالیات در این بولوار مرتفع شد.احداث بوستان مالیات که 11 هزار مترمربع وسعت دارد و دارای فضای سبز، مبلمان شهری، پیاده‌راه، آب‌نما و روشنایی مناسب است، از آبان ماه 95 در دستور کار قرار گرفت.

بوستان رُز
برای افزایش میزان فضای سبز شهر کرمان و البته سطح منطقه دو، ساخت بوستان‌های متعدد در این منطقه در دستور کار قرار گرفت که بوستان رُز در بولوار حجاج، از آن جمله است.این بوستان 9 هزار مترمربعی که ساخت آن از اسفند 95 در دستور کار قرار گرفته، دارای فضای بازی کودکان شامل ست فایبرگلاس، مبلمان شهری، فضای سبز، پیاده‌راه و آلاچیق است. نورپردازی زیبا نیز از دیگر ویژگی‌های بوستان رُز است.

بوستان بیهقی
بوستان 3400 مترمربعی بیهقی، در بولوار جمهوری‌اسلامی نبش خیابان بیهقی واقع شده است.این بوستان که ساخت آن از آبان‌ماه 95 شروع شده، دارای فضای بازی کودکان شامل ست فایبرگلاس، فضای سبز، مبلمان شهری و روشنایی است.ساخت این بوستان از آبان‌ماه 95 آغاز شده است.


بوستان پارسیان
در ادامۀ ساخت بوستان‌های متعدد در منطقه دو شهر کرمان، ساخت بوستان پارسیان در بولوار جمهوری‌اسلامی، ابتدای خیابان پارسیان از آبان‌ماه 95 در دستور کار قرار گرفت.این بوستان 2800 مترمربعی دارای فضای سبز و پیاده‌راه است.

بوستان حاشیه‌ای امام رضا (ع)
بوستان حاشیه‌ای امام رضا (علیه‌السلام) در بولوار امام رضا (علیه‌السلام) در حال احداث است.این بوستان از امکانات فضای سبز، مبلمان شهری و روشنایی برخوردار خواهد شد.

بوستان داوودی
بوستان داوودی در انتهای بولوار جهاد در حال ساخت است.این بوستان که در محدودۀ کورۀ داوودی در حال ساخت است، در آیندۀ نزدیک به بهره‌بردای خواهد رسید.تاکنون، جدول‌گذاری این بوستان به پایان رسیده و مابقی عملیات اجرایی آن در دستور کار است.

بوستان شیراز
بوستان شیراز به متراژ بیش از 2600 مترمربع در منطقه دو شهر کرمان در حال ساخت است.
این بوستان از امکاناتی شامل فضای سبز، مبلمان شهری، ست وسایل ورزشی و ... برخوردار خواهد شد.


پروژه تعویض جداول بولوار جمهوری اسلامی
یکی از اقدامات انجام شده در راستای زیباسازی بولوار جمهوری، اجرای سنگ به جای جدول بوده است.
با توجه به اینکه جدول از زیبایی مناسبی برخوردار نبوده و استقامت بالایی نیز ندارد، در بولوار جمهوری به جای جدول از سنگ استفاده شده است.
استقامت، عمر و کیفیت بالای سنگ، زیبایی و همخوانی سنگ با آب و هوای کرمان، عدم نیاز به نگهداری، تمیز کردن و رنگ زدن از دلایل انتخاب سنگ به جای جدول بوده است.اجرای سنگ در بولوار جمهوری حدفاصل میدان آزادی تا چهارراه فرهنگیان انجام شده است. این پروژه همچنان ادامه دارد.

Go to top